© 2010 EGE Danışmanlık ve Tic. Ltd.Şti. Her Hakkı Saklıdır
Gizlilik
Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar

ISO/TS 16949 OTOMOTİV KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ
Sayfa başı
EGE, ISO/TS 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık Hizmetleri

ISO/TS 16949 otomotiv sektöründe kullanılan ileri kalite yönetim sisteminin ifadesidir. ISO/TS 16949 International Automotive Task Force (IATF) ve ISO/TC 176'dan uzmanlar ile oluşturulmuş bir teknik spesifikasyondur. ISO/TS 16949 teknik spesikasyonunun uygulanması ile beraber QS 9000, VDA gibi farklı sertifikasyon denetimlerinin önüne geçilmesi ve müşteri taleplerine en uygun şekilde yanıt verilebilmesi amaçlanmıştır. Otomotiv tedarik zincirinde bulunan ana ve yan sanayi kuruluşları spesifikasyonun gereklerini uygulayabilirler. ISO/TS 16949 teknik spesifikasyonu, ISO 27001, OHSAS 18001, ISO 14001 gibi standartlar ile entegre edilebilir. Bu spesifikasyon ISO 9001 standart gereklerini kapsamaktadır.

Etkin bir Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi'nin yararları

  • Otomotiv sektöründe rekabet gücünün artması ve kuruluşun itibarına katkıda bulunması
  • Etkili bir kalite sisteminin kurulması ile müşteri nezdinde güven kazanımı
  • Müşterinin sesine doğrudan kulak verilmesi
  • Müşteri özel koşullarının yerine getirileceği konusunda müşteriye güven verilmesi
  • Kalite araçlarının daha geniş katılımlı ve çeşitli olarak kuruluşta kullanımı

ISO/TS 16949 sistemini kurmak, iyileştirmek, belgelendirmek mi istiyorsunuz?

EGE kurulum danışmanlığı ile ISO/TS 16949 teknik spesifikasyonunun gereklerinin ve müşteri özel koşullarının karşılanması ile beraber kuruluşun etkin ve verimli çalışmasına katkıda bulunularak sistemin kurulumu sağlanır ve uygulamaya alınır.
Kurmuş olduğunuz bir sisteminiz var, ancak istediğiniz etkinlikte olmadığını düşünüyorsunuz ve iyileştirme yapmak arzunuz var. İyileştirme danışmanlığımız yardımı ile sisteminizin ISO /TS 16949  teknik spesifikasyonuna ve müşteri özel koşullarına uyumu incelenir ve gerekli iyileştirmeler ile performansın arttırılması sağlanır.
Yeni veya kurmuş olduğunuz sistemin sınamasını yapmak üzere EGE Danışmanlık sistem denetlemesi yapar ve kuruluşunuza raporlar.
EGE Danışmanlık sistem kurma hizmetlerimizin ana adımlarını;
oluşturmaktadır.
TS 16949