© 2010 EGE Danışmanlık ve Tic. Ltd.Şti. Her Hakkı Saklıdır
Gizlilik
Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
Sayfa başı
Bilgi Güvenliği
EGE, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlık Hizmetleri

Günümüzde bilgi tekniklerinin kullanımı olmaksızın iş yaşamının sürdürülmesi düşünülemez. Bilgi bir kuruluşta yazılı, görsel ve/veya elektronik ortamda olabilir. Tüm bu bilgiler kuruluşların diğer önemli varlıkları ile aynı öneme sahiptirler ve korunmaları gerekir. Bilgi güvenliğinin standart bir yaklaşım ile yönetilmesi sayesinde kuruluş faaliyetinin sürekliliğinin sağlanması, faaliyet kayıplarının en düşük düzeye indirilmesi ile beraber fırsatların ve yatırımların en üst düzeye çıkartılması için tehditlere ve risklere karşı korunma sağlanır. Standart, ticari kuruluş, kamu kuruluşu ve kar amacı gütmeyen tüm organizasyon yapılarını göz önüne almaktadır. ISO 27001 standardı, OHSAS 18001, ISO 22000, ISO 9001, ISO 14001 gibi standartlar ve ISO/TS 16949 teknik spesifikasyonu ile entegre edilebilir.

Etkin bir Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi'nin yararları

  • Bilgi güvenliğine yönelik talep ve hedeflerin belirlenmesi
  • Güvenlik risklerinin uygun şekilde yönetimi
  • Kuruluş faaliyetinin sürekliliğinin koruma altına alınması
  • Yasal taleplere uyumun sağlanması
  • Bilgi sistemlerine yönelik tehditlerin tanımlanıp zamanında algılanması ile tehdit ve tehlikelerin en alt düzeye indirilmesi
  • Bilgi gizliliğinin sağlanması ile faaliyet bilgilerinin dışarıya karşı korunması ve kuruluş imajının sürdürülmesi

ISO 27001 sistemini kurmak, iyileştirmek, belgelendirmek mi istiyorsunuz?

EGE kurulum danışmanlığı ile ISO 27001 standart gereklerinin ve yasal gereklerin karşılanması ile beraber kuruluşun etkin ve verimli çalışmasına katkıda bulunularak sistemin kurulumu sağlanır ve uygulamaya alınır.
Kurmuş olduğunuz bir sisteminiz var, ancak istediğiniz etkinlikte olmadığını düşünüyorsunuz ve iyileştirme yapmak arzunuz var. İyileştirme danışmanlığımız yardımı ile sisteminizin ISO 27001 standardına ve yasal gereklere uyumu incelenir ve gerekli iyileştirmeler ile performansın arttırılması sağlanır.
Yeni veya kurmuş olduğunuz sistemin sınamasını yapmak üzere EGE Danışmanlık sistem denetlemesi yapar ve kuruluşunuza raporlar.

EGE Danışmanlık sistem kurma hizmetlerimizin ana adımlarını;
oluşturmaktadır.